Unieruchomienia, transport

Wyświetlanie 1–16 z 18 wyników

Filtry i sortowanie

-

Unieruchomienie

Unieruchomić uszkodzoną kończynę możesz na wiele sposobów: chustą trójkątną, szyną Kramera, szyną Sam splint. . Rodzaj i sposób użycia materiałów dostosowany jest do umiejętności, możliwości ratującego oraz i okoliczności zdarzenia. Wyobraźnia jest nieograniczona, ograniczona musi być tylko ruchomość kończyny

Zasada podstawowa, która determinuje nasze działania to w przypadku uszkodzenia stawu konieczność unieruchomienia dwóch sąsiadujących kości a w przypadku uszkodzenia kości, unieruchomienie dwóch sąsiadujących stawów. Warto pamiętać o tym aby  podczas stabilizacji kończyny nie pogłębiać urazu, minimalizować ból oraz dbać o komfort poszkodowanego (jego wygodne ułożenie, komfort cieplny)

Ważne: przedmioty takie jak gałęzie, kije od szczotki jako, że są wąski mogą wywierać nacisk na naczynia krwionośne i nerwy. Jeśli chcemy ich użyć muszą być dodatkowo osłonięte materiałem który zwiększa ich powierzchnię oraz zapewnia miękkość.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w pierwszej pomocy są szyny sam splint, które zajmują mało miejsca, są elastyczne i mogą zostać użyte wielokrotnie a także chusta trójkątna, która jest podstawowym elementem wyposażenia w apteczce pierwszej pomocy.

Zapisz się na listę Jak tylko produkt powróci na stan poinformujemy Cię w wiadomości e-mail.

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Twój koszyk5
Baddaż elastyczny w 3 rozmiarach: 10 cm x 4 m, 12 cm x 4 m, 15 cm x 4 m
-
+
-
+
Opatrunek hydrożelowy Aqua Gel Kikgel.
-
+
Opatrunek Olaes 4 flat Tactical Medical Solution, barcode:0818630011682
-
+
Stara taktyczna SOFT 5 generacji Tac Med Solutions
-
+
Suma
241,83 
You may be interested in…
Wróć do zakupów
5